BONZP Dr. Františka Cába

Jesenická 52, 792 01 Bruntál, tel./fax: 554 712 260, e-mail: bonzp@raz-dva.cz


TOPlist

Rodné listy, důležité informace pro prodejce a konzumenty  alkoholických nápojů

V souvislosti s nařízením vládyč. 317/2012 Sbze dne 26.9.2012, kterým se stanoví formulář dokladu o původu některých druhů lihu, destilátu a některých druhů lihovin Vám nabízíme návod, jak začít znovu nabízet, prodávat a konzumovat nezávadné alkoholické nápoje nad 20% alkoholu.

 1. Lihoviny vyrobené před rokem 2012 se mohou již volně prodávat
 2. Lihoviny vyrobené v roce 2012 (bez ohledu na to, jestli mají kolek s černým nebo červeným písmem) musí být doložené tzv. rodným listem a daňovým dokladem o jejich pořízení.
 3. Rodný list pro nově nakoupené výrobky dostanete automaticky od svého obchodního zástupce s daňovým dokladem.
 4. Rodné listy na skladové zásoby získáte:
  • Od našeho obchodního zástupce, který od nás již obdržel podklady na všechny naše výrobky vyrobené v roce 2012.(platí pro prodejce dárkového zboží)
  • Stáhnete si je na této stránce podle toho do které kategorie spadáte (odběratel gastra z velkoskladu nebo prodejce dárkově baleného alkoholu) , tyto rodné listy obsahují elektronické podpisy a tak nahrazují originál.
  • Získáte ho mailem (jen pokud o něj zažádáte mailem na adrese bonzp.bruntal@seznam.cz ) doplněný elektronickým podpisem, který mu dává také platnost originálu. Při případné kontrole pak předložíte  vytištěny rodný list a dáte možnost  nahlédnout do počitače kde máte uložen dokument s elektronickým podpisem plus předložíte daňový doklad ke zboží.

Součástí rodného listu je povinný dokument o původu lihu, nebo destilátu dále výsledky testů z certifikované laboratoře na obsah etanolu, metanolu a denaturačního činidla.

Jakmile máte rodný list složený z částí č.1a vzor s nedílným dokumentem o původu lihu, destilátu nebo č.1c  vzor nedílnou část č.2 vzor  a od naší firmy originál dokument č.3b vzor  tak můžete ihned prodávat.

Pro naše zákazníky a konzumenty návod jak ověřit certifikát a nezávadnost lihovin

Unie výrobců a dovozců (představující asi 85% českého trhu s lihovinama) připravila Systém elektronické certifikace lihovin a ten je určen nejen obchodním partnerům členů UVDL (kteří si mohou stáhnout elektronicky podepsané rodné listy lihovin vyrobených od 1. 1. 2012, jenž jsou plně dostačujícími doklady pro prokázání původu zboží v kontaktu s kontrolními orgány), ale i široké veřejnosti, která si může ověřit původ zakoupených lihovin. Můžete zkontrolovat a stáhnout rodné listy produktů, jejichž první čtyři čísla na kolku (lihové pásce) jsou:

6003, 7011, 2005, 7006, 8089, 6002, 1121, 7010, 4009, 1010 a 6085.

odkaz: www.certifikacelihovin.cz/certifikace-lahve

Upozornění:

 • Systém členů UVDL obsahuje pouze data o lihovinách vyráběných a importovaných členy UDVL. S dotazy na původ láhví plněných naší firmou Dr. František Cáb se prosím obracejte přímo na nás děkujeme. ( naše první čtyři čísla na kolku (lihové pásce) jsou 5008)

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Nejste přihlášen(a). Zde se můžete přihlásit, nebo se zaregistrovat