BONZP Dr. Františka Cába

Jesenická 52, 792 01 Bruntál, tel./fax: 554 712 260, e-mail: bonzp@raz-dva.cz


TOPlist

 

Rodné listy lihovin, destilátů pro prodejce našich výrobků

V této sekci vlevo v nabídce Rodné listy  níže naleznete vystavené rodné listy lihovin a destilátů, které firma Dr. František Cáb  naplnila nebo má na skladě a prodává. Rodný list je vystaven pro každý druh lihoviny a destilátu v určité šarži. Povinnost mít vystavený rodný list je platná bez ohledu na to, jestli mají  láhve kolek s černým nebo červeným písmem.

Dotazy od prodejců a konzumentů

Kde dostanu rodné listy pro doložení původu lihovin?

Rodné listy složené z částí č.1a spolu s částí č.2 stáhnete zde na stránkách. Rodný list který si máte stáhnout je u každé položky na faktuře nebo na láhvi na štítku se složením označen názvem a šarží (například Val.trn42% nebo Tuzemák 37,5% a šarže např. L03/2012 nově značeny jsou např. Šd010312/l100112)

Co mám mít připravené pro případnou kontrolu?

Pro výrobky vyrobené před rokem 2012 nepotřebujete nic, datum výroby lihoviny si opět ověříte na etiketě výrobku. Pro výrobky vyrobené letos potřebujete rodný list buď vytištěný nebo v elektronické podobě složený z částí č.1a + č.2 nedílnou součástí těchto dokumentů je část č.3b která navazuje na Váš daňový doklad. Pokud budete mít rodné listy v elektronické podobě dáte možnost kontrole nahlédnout do počitače kde máte uložen dokument s elektronickým podpisem plus předložíte daňový doklad ke zboží.

Musím vystavovat pro své zákazníky část č.3b? (platí jen pro velkoobchody)

Ano, pokud prodáváte zboží jinému subjektu nežli konečnému spotřebiteli tedy konzumentovi tak ano.

Musím mít na každé prodejně vyvěšené originály rodných listů?

Stačí když je budete mít založené pro případnou kontrolu, buď ve formě originálu od svého obchodního zástupce nebo v elektronické podobě s elektronickým podpisem.

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Nejste přihlášen(a). Zde se můžete přihlásit, nebo se zaregistrovat